Більше половини українців в 2021 році планують подорожувати по країні

Найпопулярнішим морським курортом стала Затока, природна локація – Асканія-Нова, серед міських локацій – Києво-Печерська Лавра та Старе місто Львова.

53,1% українців в 2021 році планують провести відпустку в Україні і тільки кожен десятий – виїхати за кордон. Туристичну соціологію напередодні представили в Міністерстві культури і інформаційної політики України.

При тому серед тих, хто планує свою відпустку в Україні, тільки 44,5% будуть відпочивати за межами своєї області.

Більшість внутрішніх туристів будуть відпочивати за містом, близько 30% – на море і 12% – підуть в гори.

«Найпопулярніший вид відпочинку серед українців – відпочинок на природі 36,5%. 27,7% віддають перевагу морському відпочинку, 12,3% – у горах. Міський відпочинок складає 7,9%. Чоловіки віддають більше перевагу відпочинку на природі, а жінки – пляжному. Найпопулярніший серед регіонів туристичний напрям в Україні – Одещина (17,4%), далі йдуть Львівська, Київська, Івано-Франківська, Закарпатська, Запорізька, Дніпропетровська, Херсонська, Черкаська та Харківська області», – уточнив міністр культури Олександр Ткаченко.

Найпопулярнішим морським курортом стала Затока, природна локація – Асканія-Нова, серед міських локацій – Києво-Печерська Лавра та Старе місто Львова.

«Соціологія доводить – подорожі всередині країни затребувані. Але і показник більше 50% необхідно примножувати. Орієнтуючись в тому числі на напрямах, що менш популярні. Тут допоможуть розвиток інфраструктури і доріг. А програма “Велика Реставрація” сприятиме перезапуску ставлення до історії України, питанню ідентичності. І що важливо — розвитку туристичної інфраструктури», – підкреслив Ткаченко.