Презентовано Дорожню карту розвитку туристичної дестинації Приазов’я на 2021-2030 роки

Основна мета дослідження полягала у створенні ефективної стратегії розвитку індустрії гостинності Приазов’я на наступні десять років.

Над Дорожньою Картою працювала потужна команда найкращих експертів з туризму, фахівців своєї справи. Замовник цього документу Проєкт USAID ERA зміг залучити практиків і науковців, громадських діячів і підприємців, митців і курортологів. Працювати разом було великим задоволенням!

Дорожня Карта Розвитку Туризму Приазов’я на 2021–2030 роки — документ, що окреслює ключові завдання різних гілок влади, бізнесу та громадськості, спрямовані на покращення умов життя як мешканців регіону, так і гостей, туристів, інвесторів через поліпшення бізнес- та інвестиційного клімату, його економічної та культурної привабливості, системи послуг індустрії гостинності регіону.

Автори Дорожньої Карти:

Олександр Лієв
Консультант Проекту USAID ERA, Голова Асоціації Індустрії Гостинності України.

Анна Романова,
консультантка Проекту USAID ERA, доктор економічних наук, експертка розвитку туристичної індустрії та конкурентоспроможності територій, виконавча директорка Асоціації Індустрії Гостинності України.

Тетяна Тимошенко,
консультант Проекту USAID ERA, кандидат наук держуправління, Голова Ради Всеукраїнської федерації роботодавців в сфері туризму, експерт з питань розвитку громад і територій.

Олександр Файнін,
керівник туристичного сектору Проєкту USAID ERA, експерт з кластерного розвитку туризму, міжнародний радник Європейського Банку Реконструкції та Розвитку.

Андрій Тичина,
консультант Проєкту USAID ERA, журналіст, редактор туристичних програм Українського Радіо, головний редактор Національного Туристичного порталу Zruchno. Travel, експерт з туристичних продуктів.

Віолетта Янишевська,
консультант Проекту USAID ERA, лікар, МВА, експерт з медичного та оздоровчого туризму, Президент Всесвітньої Асоціації Медичного Туризму Global Healthcare Travel Council (GHTC), Президент Української Асоціації Медичного Туризму.

«Я працював над цим документом 7 місяців. Це дослідження і бачення розвитку є найбільшим системним документом щодо стану і перспектив українського Приазов’я за останні 30 років. Трохи звучить пафосно, але наразі це так. Як керівник групи авторів Дорожньої карти і як фахівець щиро вірю в туристичну перспективу Приазов’я. Цей український регіон має високу концентрацію рекреаційних ресурсів, яку сміливо можна порівнювати з Кримським півостровом, Карпатами або регіонами Чорномор’я. Сьогодні цей потужний потенціал Приазов’я є нереалізованим і навіть неоцінений повною мірою. Стати успішною дестинацією — це, насамперед, має бути прагненням місцевих громад. Адже розвиток туризму в регіоні можливий виключно за умови відповідного бажання мешканців. І ми бачимо на сьогодні таке бажання в усіх громадах Приазов’я. Заробляти на туризмі та водночас доставляти радість кожному гостю — це вміння, яке доступне людям гостинним, відкритим, працьовитим — такими є люди Приазов’я.

Туризм для Приазов’я — це можливість одразу у декількох важливих вимірах.

• Це економіка. Треба навчитись заробляти на туризмі, управляти туристичним потоком, монетизувати гостинність.

• Це політика. Регіон знаходиться у несприятливих прикордонних умовах — Приазов’я межує з країною-агресором, а частина українського Приазов’я окупована Російською Федерацією. Саме тому регіон, щоб стати успішним, мати випереджаючий темп розвитку.

• Це національне єднання. Приазов’я, насамперед, курорт для українців. Громадян України треба заохочувати до подорожей рідною країною: від Заходу — до Сходу, від Півночі до Півдня. Українці мають нарешті відкрити Україну, по-справжньому закохатись у кожен її куточок. А закохатись в українське Приазов’я дуже просто.

#Колоритне — саме це виразне українське слово може бути символом Приазов’я. Колоритна природа, колоритні смаки, колоритні кольори, колоритна культура, колоритні люди. Все це про Приазов’я» — розповів Олександр Лієв, Консультант Проекту USAID ERA, Голова Асоціації Індустрії Гостинності України.

Дорожню карту можна завантажити у PDF-форматі: https://drive.google.com/file/d/1pBDe9dZO4jz98QR1jwYMUUhrBepa4rjk/view?usp=sharing

Презентація Дорожньої карти: https://drive.google.com/file/d/12OeHk7D834DxzfrSeMAkMFo5H2YQBljK/view?usp=sharing

Запис онлайн-трансляції у Фейсбук можна подивитися тут: https://www.facebook.com/spilkaaigu/videos/3038358846385795

Відеотрансляція пресконференції: https://www.youtube.com/watch?v=5j9uuNAYKx0