Кількість відвідувань України іноземцями у 2016 році зросла на 906 тисяч осіб!

Кількість відвідувань України іноземцями у 2016 році зросла на 906 тисяч осіб!

Україну відвідало 13,3 млн іноземних громадян у 2016 році, що на 7% більше за показник 2015 року. 97% відвідувачів вказали мету поїздки як приватну, 2,8% – туризм, культурний, спортивний і релігійний обмін, а 0,2% вказували такі цілі, як службова, ділова та дипломатична, а також імміграція (зміна постійного місця проживання) та працевлаштування.

У 2012-2013 роках більше половини гостей України прибували з Російської Федерації та Білорусі (близько 12 млн осіб щорічно), з 2013 року чисельність відвідувачів з цих країн щорічно складає близько 3 млн осіб у зв’язку зі змінами умов перетину кордону та соціально-економічних відносин.

Зростає кількість прибуттів іноземних громадян з країн Європейського Союзу: в 2016 році чисельність відвідувачів із країн-членів ЄС зросла на 11%, а в 2015 — на 10%, що свідчить про ефективність євроінтеграційних процесів та зростання довіри до України з боку громадян ЄС.

ТОП-10 країн, з яких прибувають іноземні відвідувачі в Україну, залишається практично незмінною останні 5 років незважаючи на соціально-політичні явища в Україні та світі. Виняток склав Ізраїль, який 2 роки випереджав Узбекістан за кількістю відвідувачів України та посів впевнене місце в ТОПі.

Найбільше іноземних громадян прибуває до України з Республіки Молдова (1 місце – 4,3 млн осіб), Республіки Білорусь (2 місце – 1,8 млн осіб) та Російської Федерації (3 місце – 1,5 млн осіб). Чисельність гостей з Молдови та Білорусі дещо знизилась порівняно з даними 2015 року, а от прибуття з Російської Федерації зросли майже на 20%.

Традиційно стійкий інтерес проявляють до України відвідувачі з Угорщини (4 місце – 1,3 млн осіб), Польщі (5 місце – 1,2 млн осіб), Румунії (6 місце – 774 тис осіб) та Словаччини (7 місце – 410 тис осіб).

Майже вполовину зросла кількість візитів до України з Туреччини та Ізраїлю, з Німеччини – на 11%. Ізраїль (216 тисяч осіб), Туреччина (200 тисяч осіб) та Німеччина (171 тисяча осіб) замикають ТОП-10 та посіли 8, 9 та 10 місце відповідно.

Громадяни з ТОП-10 країн мають безвізові умови перетину державного кордону України та наразі лібералізація умов триває. У березні було досянуто домовленостей між Україною та Туреччиною про в’їзд громадян не тільки без візи, а й без закордонного паспорту: за ID-картками, що містять безконтактний електронний носій, громадяни матимуть змогу в’їжджати, виїжджати, прямувати транзитом та перебувати без віз на території Туреччини та України відповідно строком до 90 днів.

У квітні Уряд запровадив нові Правила оформлення віз для в’їзду в Україну, серед нововведень зокрема: — можливість онлайн-подання візових анкет через веб-сторінку МЗС; — зменшено строки оформлення віз до 5 днів у терміновому порядку та до 10 днів у звичайному порядку; — знижено тарифну ставку за оформлення всіх типів віз до 65 доларів США; — розширено перелік держав, громадяни яких можуть оформлювати візи для поїздок з діловою і туристичною метою у пунктах пропуску через державний кордон – включено Індію, Малайзію, Перу та інші; — можливість проведення співбесід із заявниками з використанням засобів віддаленого зв’язку.

Уже з червня може запрацювати безвізовий режим з країнами ЄС, що позитивно вплине на розвиток співпраці бізнесу та поглиблення соціальних зв’язків.

Лібералізація умов перетину державного кордону разом з прийнятою Стратегією розвитку туризму до 2026 року сприятиме як зростанню чисельності відвідувачів у 2017 році, так і збільшенню внеску туризму в економіку України.

*За даними Адміністрації Держприкордонслужби України