Куди помандрують українці на Новий рік?

Куди помандрують українці на Новий рік?

До Нового року лишається менше тижня, тож більшість українців, окрім хіба що тих, хтополюбляє вирішувати все в останній момент, уже визначилась, де вони святкуватимуть Різдво та новорічні свята. Зимові канікули традиційно є «високим сезоном» у туристичній галузі: як свідчить статистика, цьогоріч на Новий рік близько п’яти мільйонів українців мандруватимуть країною – понад 80% зустрінуть свята не в рідному місті.

Спеціалісти Асоціації індустрії гостинності України вивчили маршрути «внутрішнього» українського туриста та зробили висновки, які регіони нашої держави цього Нового року сповнять гамірні й веселі мандрівники.
Наразі на час новорічних свят в Україні заброньовано понад 80% готелів, що пропонують свої послуги на Різдво. Варто зауважити, що кількість українців, котрі воліють мандрувати, а не сидіти по домівках, зросла на 10%. То куди ж попрямують усі ці 5 мільйонів невсидющих?
Львів і Львівщина. Перше місце в рейтингу переваг українських туристів на новорічні свята традиційно посідає Львів. Відповідно до даних опитування, готелі та бази відпочинку Львівщини заброньовано на 95-100%. Варто зазначити, що новорічної ночі номери коштуватимуть вдвічі більше, проте господарі баз розташування й відпочинку поставилися до справи святкування дуже відповідально й пропонують своїм гостям цікаві розважальні програми.
Карпати. Цього року Карпати неочікувано стали майже лідерами сподіваних відвідин, обігнавши Київ, який щороку здобував «срібло». (Слід сказати, що до 2014-го року одним із лідерів був і Крим.) Усі популярні бази відпочинку західної України вже заброньовано на 100% – передусім це Буковель і гірськолижні Драгобрат і Славське.
Київ і Київщина. Столицю на свята відвідає менше людей, ніж торік і позаторік, отже ще є час забронювати готель і столик у ресторані. Втім, припізнілим мандрівцям поталанить не всюди: приміром, номери в готелі «Україна» заповнено вже на 100%, як і по інших відомих базах розташування, де новорічної ночі пропонують цікаві програми. Вартість номерів висока – від 1500 гривень. У той же час бази відпочинку Київської області не є такими популярними, як у самому Києві.
Одеса. Хоч Одеса та Одеська область і перебувають на заключному четвертому місці нашого рейтингу, відвідає їх небагато. На свята більшість баз заповнено заледве на 50%, а ті, що працюють лише влітку, в сезон, новорічної ночі будуть закритими.

Зазначимо, що вартість проживання в українських готелях, базах відпочинку та по курортах порівняно з минулим роком збільшилася на 15-25%, тому українці шукали недорогих напрямків для своїх різдвяних мандрівок, тож міста західної України, де ціни традиційно є нижчими, лідирують.