ЛАСКАВО ПРОСИМО ДО ІНДУСТРІЇ ГОСТИННОСТІ!

ЛАСКАВО ПРОСИМО ДО ІНДУСТРІЇ ГОСТИННОСТІ!

ПРИВІТ!

Чи готовий Ти познайомитися із захопливою і динамічною індустрією гостинності? Можливо, зараз Ти відчуваєш себе Алісою в Країні чудес, лише готуєшся відкрити новий світ. Можеш нам повірити – знайомство буде цікавим і повним несподіванок, адже ми постаралися показати галузь яскраво і різнобічно.

Перед тобою комплекс статей, підготовлених Асоціацією Індустрії Гостинності України. Це введення в сучасну індустрію гостинності. Ти дізнаєшся, чим у ресторані для гурманів займається соте шеф і як стати керуючим готелем, познайомишся з бізнес-моделями підприємств гостинності та спеціальностями нашої індустрії. Ти також отримаєш уявлення про те, які фахівці найбільш затребувані на даний момент і що потрібно робити, аби повторити їх історію успіху.

Ці публікації задумані як джерело натхнення для ближчого знайомства з нашою індустрією. Не соромся заглиблюватися у вивчення цікавих для тебе питань, шукати додаткову інформацію в інтернеті й літературі, просити поради у знайомих професіоналів – індустрія гостинності цінує ініціативних. Ласкаво просимо!

 

ЛАСКАВО ПРОСИМО ДО ІНДУСТРІЇ ГОСТИННОСТІ!

Готелі та ресторани, садиби, замки, здравниці й круїзні судна, смачна їжа, пейзажі, від яких завмирає серце, і захопливі розваги – це все будні індустрії гостинності! Відтепер Ти – частина цього захопливого світу і лише від тебе залежить, чи стануть твої мрії реальністю, тому що в індустрії гостинності можливо все!

Індустрія гостинності становить 9 % від світового ВВП.

В індустрії зайнятий кожен 11-й житель Землі. В індустрії зайнято більше ста двадцяти мільйонів осіб у всьому світі. В Україні близько мільйона робочих місць створено саме Індустрією Гостинності. Понад половини працівників – молодше 35 років. 71 % зайнятих працюють на повну ставку. 58 % зайнятих в індустрії – жінки. Для 25 % українців ресторанний і готельний бізнес став першим робочим місцем.

Індустрія гостинності – одна з провідних галузей світової економіки. Кількість людей із високим достатком і достатком вище середнього стає дедалі більшою. Ці люди готові вкладати гроші в якісний відпочинок – саме тому індустрія гостинності стрімко розвивається. Щороку кількість міжнародних туристів збільшується на 3,3 % і до 2030-го року досягне неймовірної позначки в 1,8 мільярда. У наступному десятилітті в індустрії з’явиться понад 74 мільйони нових робочих місць у Світі!

Наразі у Європейському союзі на 1,9 мільйона підприємств, що працюють в сфері гостинності, зайнято 10,5 мільйона осіб.

ПОСЛУГИ ЯКІ НАДАЮТЬСЯ ІНДУСТРІЄЮ ГОСТИННОСТІ

Індустрія гостинності частково перетинається з індустрією туризму, проте їх завдання збігаються в повному обсязі. Індустрія гостинності безпосередньо приймає гостей і забезпечує їм сервіс, пропонуючи такі послуги:

Розміщення туристів – основна послуга, яка надається готелями і хостелами. У стандартне оснащення готельного номера входять: ліжко, шафа, телевізор, стілець, дзеркало, лампи, міні-бар, ванна і туалет.

Харчування – основна послуга, яка надається ресторанами, барами, але також надається і готелями, і іншими підприємствами. Меню залежить від специфіки закладу – воно може бути сезонним або постійним.

Бари, нічні клуби і кафе спеціалізуються на напоях. Напої поділяються: на безалкогольні напої (Soft Drinks), це, наприклад, соки і лимонади; алкогольні напої (Alcoholic Beverages), такі як вина і коктейлі; гарячі напої (Hot Beverages), наприклад, кава і чай.

Організація різних заходів і конференцій і розваг – послуга, що затребувана як приватними особами, так і громадськими організаціями. Її надають готелі та виставкові центри, які мають приміщення, що здатні вмістити велику кількість людей.

Оздоровлення, зокрема санаторно-курортне лікування та реабілітація, також є послугою, що надається індустрією гостинності.

Ці послуги індустрія надає у співпраці з іншими галузями. Наприклад, завдання транспортної індустрії – доставити клієнтів до місця призначення. Завдяки співпраці з банківським сектором, індустрія гостинності постійно розвивається – підприємства можуть розширювати свою діяльність, використовуючи кредити. Фірми, що займаються телекомунікаціями та інформаційними технологіями (ІТ), пропонують продукти і послуги, які покращують роботу підприємств гостинності, роблячи її більш ефективною. Галузь енергетики і комунальних послуг гарантує, що в приміщеннях готелів та ресторанів будуть доступні світло, тепло і вода, а використані ресурси будуть перероблені та утилізовані відповідно до вимог захисту навколишнього середовища. Більшість підприємств галузі складають малі та середні підприємства. У 92 % фірм зайнято менше 10 осіб і всього 1 % фірм надає 50 і більше робочих місць.

Про те, які вищі навчальні заклади України готують фахівців за напрямами «Туризм», «Туризмознавство» і «Міжнародний туризм», можна ознайомитися за посиланням.