Мешканців окупованих територій запросять у подорожі вільним Донбасом

АІГУ підтримує новий туристичний проєкт, який спрямований на інтеграцію тих, хто опинилися "по іншу сторону" через туризм і спілкування між людьми.

Для українців з тимчасово окупованих територій Донбасу розробляються туристичні маршрути вільною частиною Донеччини та Луганщини. Про новий туристичний проєкт Donbass travel («Донбас тревел») розповіла голова Державного агентства розвитку туризму в Україні Мар’яна Олеськів в ефірі телеканалу «Дом».

За її словами, одна з цілей проєкту – показати знакові локації регіону жителям тимчасово окупованих територій.

«Хочемо через туризм і спілкування з людьми, які опинилися «по іншу сторону», інтегрувати їх… В рамках Donbass travel будуть цікаві маршрути для того, щоб люди недалеко їхали від свого будинку», – пояснила Мар’яна Олеськів.

Надалі для жителів тимчасово окупованих територій Донбасу планують розробити туристичні маршрути на заході України.

«Будемо запрошувати й на захід, там теж все чекають наших українців», – наголосила глава держагентства.

Також готуються проєкти в Херсонській області, які за аналогією з Донбасом будуть орієнтовані на мешканців окупованого Криму.

«Протягом 5 років Асоціація Гостинності неодноразово зверталася до органів державної влади з пропозицією розпочати проєкт по залученню мешканців окупованих територій до подорожей Україною. На жаль, ми не знаходили дієвої підтримки, хоча з актуальністю цієї ідеї всі погоджувалися. Більшість мешканців України ніколи не виїжджали за межі своєї області. Це прикра статистика. Туризм — це не тільки економіка, а ще й інструмент для об’єднання країни. Ми вітаємо намір ДАРТу, готові всебічно підтримувати та активно долучатися до реалізації проєкту!» — зауважив Олександр Лієв, голова Асоціації Індустрії Гостинності України.