Україна та Молдова співпрацюють для збільшення двосторонніх туристичних потоків та подолання негативних наслідків пандемії COVID-19 у сфері туризму.

Про це під час пресконференції на тему: «Презентація турпродуктів Молдови в Києві» повідомив голова Асоціації індустрії гостинності України, консультант проєкту USAID EDGE Олександр Лієв.

7 вересня 2021 року в Укрінформі відбулася пресконференція на тему: «Презентація турпродуктів Молдови в Києві».

«Ми вирішили вплинути на збільшення двостороннього туристичного потоку — із Молдови в Україну і з України в Молдову. Зокрема рік тому Асоціація індустрії гостинності за ініціативою проєкту USAID EDGE, який займається Східною Європою, почали співпрацювати з Асоціацією внутрішнього і в’їзного туризму Молдови ANTRIM», — підкреслив Олександр Лієв.

Окрім цього, Олександр Лієв наголосив, що попри те, що співпраця наразі є громадською ініціативою, її підтримує Державне агентство розвитку туризму України та Державне інвестиційне агентство Молдови.

Віцедиректорка ANTRIM Вікторія Букатару зауважила, що пандемія COVID -19 негативно вплинула на сферу туризму у всьому світі, Молдова та Україна намагаються спільно відновлювати та нарощувати туристичні потоки.

«Для відновлення туристичних потоків Молдова разом з партнерами переймає глобальні тенденції, орієнтовані на діджиталізацію, стійкість та розвиток регіонального туризму. Також наша співпраця з країнами-сусідами сприятиме відновленню туристичної сфери», — сказала Вікторія Букатару.

Модератор заходу: Лієв Олександр, голова Асоціації індустрії гостинності України, консультант проєкту USAID EDGE.
Спікери:
Ана Стаматі, представниця Invest Moldova Agency
Вікторія Букатару, віце-директорка ANTRIM
Юлія Джохло, представниця авіакомпанії «МАУ»
Ана Сандра, директорка з туризму та готельних послуг PURCARI Wineries
Еміліан Джугас, директор туроператора з в’їзного туризму Tatrabis.md
Олексій Гуцага, засновник та директор турагентства Kayakingtours.md
Олег Касьян, менеджер з туризму виноробні Château Vartely

Організатори: Проєкт «Економічний розвиток, управління та зростання підприємств» (USAID EDGE) та Асоціація Індустрії Гостинності України (АІГУ).