Створення агротуристичних кластерів – новий виток розвитку регіонів
Фахівці Асоціації індустрії гостинності України беруть участь у головній агропромисловій виставці України і Східної Європи. Вона зібрала близько півтори тисячі учасників ыз 15 країн світу.
Виставка «Агро-2017» є платформою для вдосконалення виробництва, впровадження інновацій та розвитку всіх сфер АПК України.
Щорічно аграрії з усього світу з’їжджаються на виставку, щоб обговорити можливості розвитку аграрного сектора, а також налагодити діалог із представниками українських асоціацій, малими та великими підприємствами, іноземними інвесторами. Саме на «Агро-2017» вирішується стратегія розвитку аграрного сектора на найближчі роки. На форумі, організованому в рамках фестивалю, було піднято питання реалізації концепції розвитку сільських територій шляхом створення агрорекреаціонних кластерів.
П’ять унікальних агротуристичних кластерів України були презентовані в ході XXIX Міжнародної агропромислової виставки «Агро-2017». На думку заступника міністра аграрної політики і продовольства України Олени Ковальової, яка очолила «круглий стіл», організований у рамках виставки, саме кластерний спосіб розвитку є найбільш перспективним для українських аграрних регіонів.
«Успішні приклади реалізованих кластерів можуть бути поширені на інших територіях, що мають відповідний аграрний і природно-ресурсний потенціал. Кожен із п’яти агрорекреаціонних кластерів є унікальним прикладом співпраці Міністерства, органів регіональної влади, самоврядування, бізнесу та освіти», – підкреслила вона.
У ході виставки презентовано п’ять кластерів:
— агроекологічний кластер «Медвін» у Іванківському районі Київської області;
— агротуристичний кластер «Диканька» в Диканському районі Полтавської області;
агроекологічний кластер «Фрумушика-Нова» в Тарутинському районі Одеської області;
— агрорекреаціонний кластер «Курорт» Коблево «в Березанському районі Миколаївської області;
— агротуристичний кластер «ГорбоГори» в Пустомитівському районі Львівської області.
Раціональне поєднання природного, трудового, виробничого, економічного, соціального, туристичного та екологічного потенціалу, реалізованого шляхом створення відповідних кластерів, дає регіону можливість розвиватися в єдиному ключі і створювати нові цікаві турпродукти.
Наприклад, реалізація проекту «Агроекологічний кластер» Медвін «дасть змогу дрібним виробникам сільгосппродукції регіону реалізувати свою продукцію на місці, а їх виробничі потужності можуть стати об’єктами туристичного показу.
Залучення державної підтримки та заохочення інвесторів дадуть змогу побудувати сучасну соціально-побутову інфраструктуру для сільських громад, а також створити нові робочі місця для жителів сіл, що межують із зоною відчуження.
У рамках «Агро-2017» також традиційно проходять спеціалізовані виставки:
— ExpoAgroTech – сільськогосподарська техніка, обладнання та запасні частини;
— «Біопаливо» – поновлювані джерела енергії;
— Hi-Tech Агро – автоматизація, управління альтернативною енергетикою, GPS і GIS- технології;
— Organic – органічні продукти і технології;
— Animal’EX – домашні тварини, ветеринарія і товари для тваринництва;
— «Еквісвіт» – виставка конярства та кінного спорту;
— FishExpo – рибне господарство і рибальство;
— «Рослинництво і агрохімія» – агротехніка, агрохімія, екологічні продукти і технології, присадибне господарство, садівництво, городництво, рослинництво, теплиці;
— Agro Build Expo – будівництво: техніка, БМЗ, будівельні матеріали;
— «Агротранспорт і логістика» – забезпечення транспортування і зберігання продукції.
А також нові спеціалізовані виставки:
— Eco House – демонстрація переліку будівельних екологічно чистих матеріалів і технологій;
— «Сучасний фермер» – комплексні рішення для невеликих фермерських господарств і приватних землевласників.
Розвиваймо туризм в Україні разом з нами! Покращимо якість туристичних послуг та поширимо інформацію про туристичний потенціал України.
Розроблено студією -RGSsoft —