Туристичні асоціації України і Молдови підписали меморандум

Молдова стабільно залишається на першому місці серед країн, туристи з яких їдуть в Україну.

Меморандум про співпрацю в сфері туризму підписали Асоціація індустрії гостинності України і Національна асоціація в’їзного та внутрішнього туризму Молдови (ANTRIM). Асоціації домовилися про партнерство у розвитку двостороннього туристичного потоку між Молдовою і Україною, а також про створення нових транскордонних маршрутов, розрахованих на залучення іноземних туристів.

 

«Ось вже рік, як АІГУ і ANTRIM працюють над спільними проектами і ведуть переговори про різнобічне співробітництво в сфері туризму, а про підписання меморандуму ми домовилися два місяці тому, під час форуму «Перспективи для турбізнесу 2021: Україна, Молдова, Білорусь». Підписання цього меморандуму особливо актуально на тлі візиту новообраного президента Молдови в Україну. Як відомо, Володимир Зеленський і Майя Санду домовилися, серед іншого, про співпрацю в сфері туризму», – зазначив Глава Асоціації індустрії гостинності України Олександр Лієв під час онлайн-зустрічі, присвяченій підписанню меморандуму.

У свою чергу виконавчий директор АІГУ Анна Романова додала, що незважаючи на те, що Молдова стабільно залишається на першому місці серед країн, туристи з яких їдуть в Україну, цей турпотік як і раніше стихійний – організованих груп їде дуже мало.

«Українці, в свою чергу, також мало приділяють уваги турпродуктам Молдови і їдуть на відпочинок в Єгипет, Туреччину і навіть в Занзібар, але не в сусідню Молдову. І в цей кризовий період, звичайно, хотілося б підтримати один одного і почати системну роботу», – підкреслила Романова.

Виконавча директор ANTRIM Вікторія Букетару зазначила, що пошук нових можливостей співпраці в сфері туризму, і в першу чергу, між сусідніми країнами, в 2021 – це необхідність, адже тільки так можна відродити індустрію після кризи.

«Наші асоціації вирішили не чекати закінчення пандемії, а почати роботу прямо зараз, щоб до того моменту, коли зарубіжні подорожі знову стануть можливими, прийти з готовими цікавими турпродукту і пропозиціями. Меморандум передбачає спільну роботу по впровадженню нових практик з розвитку туризму; створення нових, загальних туристичних продуктів, продуктивного використання туристичних екосистем наших країн «, – прокоментувала Букетару.

Після підписання меморандуму члени Асоціацій та інші приєдналися до онлайн-зустрічі представники туристичного бізнесу обговорили подальшу співпрацю, в тому числі що стосується і кадрової підготовки в сфері індустрії гостинності в обох країнах.