У Запоріжжі презентували масштабну програму розвитку туризму

У Запоріжжі презентували масштабну програму розвитку туризму

Запорізька міська рада розробила концепцію розвитку туризму, до якої увійшли сім тематичних напрямків: «Сакральне», «Природне», «Індустріальне», «Козацьке», «Історичне», «Панорамне» та «Подієве». Концепцію, що отримала назву «Сім на сім», було презентовано в рамках туристичної виставки «Ярмарок подорожей», співорганізатором якої була Асоціація індустрії гостинності України (АІГУ).

Голова відділу маркетингу АІГУ Іван Соколець, який взяв участь у презентації, зазначив, що запропонована концепція може суттєво змінити туристичну галузь Запоріжжя.

«Запорізька область є однією з ключових областей для внутрішнього туризму. Поза сумнівом, багато туроператорів, турбізнес і кластери зацікавлені в розвитку цього регіону. АІГУ буде надавати місцевому турактиву необхідну допомогу для розвитку туристичного продукту Запоріжжя та області. Стратегія, презентована на виставці та розроблена за підтримки генерального директора регіонального фонду підтримки підприємництва Володимира Степаненка, повинна забезпечити зростання туристичної залученості в Запорізькій області і дати поштовх місцевому туристичному активу в його розвитку», — прокоментував Соколець.

Заступник Запорізького міського голови Анатолій Пустоваров підкреслив, що туристична галузь наразі є одним з пріоритетів для міста і всього регіону.

«Розвиваючи туристичну галузь Запоріжжя, ми тим самим розвиваємо місто, робимо його комфортнішим і красивішим для запорожців. Міська влада працює над удосконаленням базової інфраструктури. Наступний етап — діалог з бізнесом для розвитку комерційної інфраструктури, що включає готелі, ресторани, магазини. І третій важливий аспект — позиціонування Запоріжжя як туристичного об’єкта», — зазначив він.

Концепція розвитку розроблена за сімома основними напрямами, для кожного з яких було обрано свого куратора.

Проект «Сім на сім» полягає у зосередженні уваги на конкретних об’єктах, з якими можна працювати вже зараз. Це острів Хортиця, Хортицькі плавні, музей «Запорізька січ», 700-річний дуб, меморіально-туристичний комплекс «Протовче», ДніпроГЕС, комбінат «Запоріжсталь», «АвтоЗАЗ», туристичні оглядові майданчики.

Так, до проекту «Запоріжжя Сакральне» належать 26 храмів, культові споруди — святилища на Хортиці, Запорізький дуб і Скіфський стан. Пріоритетним напрямом проекту «Запоріжжя Природне» є острів Хортиця й унікальні рослини в хортицькому дендропарку, центральний парк культури і відпочинку «Дубовий гай» та Запорізький дитячий ботанічний сад. А «Запоріжжя Подієве» покликане максимально інформувати запорожців, громадян України, іноземних туристів про численні культурні та спортивні заходи, адже в Запоріжжі щороку відбувається до 200 різноманітних фестивалів.