В Україні з'являться нові міста-курорти

В Україні з'являться нові міста-курорти

Співзасновник АІГУ, член правління організації, кримчанін Андрій Стефанович

 

АІГУ веде планомірну роботу щодо можливості комплексного використання туристичного та рекреаційного потенціалу чорноморського узбережжя України. Влітку 2014 року члени правління асоціації зустрілися з керівництвом Херсонської, Миколаївської та Одеської областей. За підсумками цих зустрічей було підписано Меморандуми про співпрацю між районними адміністраціями та АІГУ.

Фахівці АІГУ запропонували спільно розробляти плани інвестиційних проектів розвитку причорноморських територій, а також розробляти Концепцію розвитку всього узбережжя як єдиного комплексного проекту.

Для реалізації відповідної концепції причорноморським територіям Херсонщини, Миколаївщини та Одещини мають надати статус курортів. Особливий статус створить для керівництва цих областей необхідні організаційні та управлінські можливості. Наразі у всіх перерахованих областях триває активна робота з реалізації рекреаційного потенціалу приморських територій. Так, в Одеській області районами, які можуть претендувати на отримання особливого статусу, визначили Овідіопольський і Білгород-Дністровський.

У Херсонській області такими районами названо Голопристанський, Скадовський, Каланчацький райони.

Найкращі результати зі створення курорту місцевого значення продемонструвала Коблевська територіальна громада Березанського району Миколаївської області. За два роки коштом громади реалізовано три з п’яти проектів розвитку, прийняття яких є підставою для надання статусу курорту «Коблево» Миколаївською обласною радою. Голова Коблевської громади Володимир Панич, який обіймає цю посаду вже понад десять років, домігся виділення близько одного мільйона гривень з бюджету громади на проектні роботи і організацію досліджень. Очікується, що вже до кінця 2017 року Миколаївська обласна рада прийме рішення про надання статусу курорту території Коблевської громади.

Курорт «Коблево» буде являти собою перший в Україні реабілітаційний комплекс з функціональною забудовою території понад одну тисячу гектарів при загальній площі близько дванадцяти тисяч гектарів.

Використання лікувальних грязей і ропи Тилігульського лиману дозволяє проводити лікування і реабілітацію як громадян України, так і зарубіжних гостей протягом усього року. За нашими підрахунками, тільки в «міжсезоння» лікарні нового курорту можуть одночасно приймати до тисячі клієнтів, тобто буде створено близько двох тисяч робочих місць.