Асоціація Індустрії Гостинності України спільно з Центральною Спілкою Українців в Німеччині за результатами Першого Міжнародного Українсько-Німецького Форуму, який було проведено 20 вересня 2021 року за підтримки Українського культурного фонду, зібрала та опрацювала усі надані пропозиції учасниками Форуму та надає наступні рекомендації.
Рекомендації з активізації розвитку культурно-мистецького туризму між Україною та Німеччиною на 2022-2027 рр.
2.1. Розробити туристичні продукти сентиментального (ностальгійного) туризму, які включатимуть відвідини місць німецької культурної спадщини та німецьких поселень.
2.2. Розробити культурно-мистецькі продукти, які включатимуть відвідини арт-об’єктів, арт-виставок та мистецьких подій.
2.3. Розробити фестивальні продукти, цікаві для німецького споживача.
2.4. Розробити гастрономічні та етнотури, з відвідинами автентичних місць та куштуванням українських страв.
2.5. Розробити комбіновані туристичні продукти як доповнення до медично-оздоровчого туризму, ділового та освітнього туризму.
2.6. При розробці нових туристичних продуктів використовувати двомовні матеріали, підготовлені Асоціацією Індустрії Гостинності України за підтримки Українського культурного фонду (з матеріалами можна ознайомитися тут: https://www.facebook.com/DEkulturUA)
8.1. Сприяти діалогу між представниками українського і німецького туристичного бізнесу чи влади як до, так і після проведення екскурсій у рамках заходів з культурного обміну між Україною та Німеччиною.
8.2. Після відновлення в режимі офлайн берлінської (ITB Berlin), франкфуртської (IMEX Frankfurt) та інших туристичних виставок долучати до активної роботи на українських стендах німецькомовних гідів, які можуть найкраще впоратися із рекламою туристичних продуктів України для німецькомовних туристів. У свою чергу, гідів пропонується залучати на грантовій основі, обирати найкращих шляхом рейтингового опитування з-поміж представників туристичного бізнесу та спільноти гідів.
8.3. Провести на базі ботанічного саду імені академіка О.В. Фоміна захід під назвою «Українсько-німецький сад» (у рамках проєкту Посольства Німеччини в Україні під назвою «Німецький сад»). Метою заходу визначається вивчення німецької культурної спадщини як на території ботанічного саду, так і в його околицях.
8.4. Долучати гідів до українсько-німецьких грантових проєктів у сфері культури, а також залучати студентів, які стануть фахівцями з туризму, історії чи філології. Сприяти збільшенню кількості німецькомовних гідів завдяки підвищенню інтересу до даної професії.
З розширеним Меморандумом можна ознайомитися за посиланням: https://drive.google.com/file/d/1C12Gm2bPAMWcs3uB91fTb0-0u90xE_Ve/view?usp=sharing
Розвиваймо туризм в Україні разом з нами! Покращимо якість туристичних послуг та поширимо інформацію про туристичний потенціал України.
Розроблено студією -RGSsoft —