Заступник голови Чернігівської ОДА Наталя Романова: Розвиток туризму – для нас пріоритет номер один

Заступник голови Чернігівської ОДА Наталя Романова: Розвиток туризму – для нас пріоритет номер один

Під час другого дня першого українського туристичного воркшопу, організованого Асоціацією гостинності України, час розкривати свої принади і відкривати завісу історії настав для славетної Чернігівщини. Чим багата і чим цікава Чернігівська земля, розказала заступник голови, керівник апарату Чернігівської обласної державної адміністрації Наталя Романова.

– В одному зі своїх інтерв’ю Ви висловили думку, що Чернігів має всі шанси стати культурною столицею України. На чому базуються такі амбітні заяви?

– Чернігівщина і саме місто Чернігів мають дійсно величезний потенціал для того, щоб здобути цей титул. Насамперед наша земля бачила багато історичних подій, тут створювалась і виборювалася українська державність. Місто Батурин – символ відродження України. І, звісно, не можна не згадати про подвиг крутянців, що теж мав місце на території Чернігівщини. По-друге, це земля старовинних і величних соборів, духовних пам’яток. По-третє, це край, оповитий легендами. Це й оповіді про місцевого графа Дракулу, полковника Дуніна- Борковського, і легендарного богатиря Іллю Муромця. Хто ще може похвалитися таким багатством? Окрім цього, Чернігівщина – це край з надзвичайними природними ресурсами. Це зелена територія, багата на червонокнижних тварин і рослини.

– Усе це справді так, але чому ж чернігівський напрямок не є найпопулярнішим серед туристів?

– По-перше, проблема в українцях загалом. Ми дуже часто не помічаємо і не цінуємо того, що поруч. Скажімо, ми всі знаємо єгипетські піраміди, дивуємося їхній величі та загадковості. Багато хто знає про красу озера Онтаріо, але про те, що буквально в двох годинах їзди від Києва є сакральні місця сили на Чернігівщині, говорять набагато менше. Це свого роду терра інкогніта. Наша мета – збільшення свідомості громадян щодо того, на що багата наша рідна земля. Скажімо я, відвідавши вже дуже багато країн світу, все одно захоплююся красою рідного краю, щоразу відкриваючи щось нове. По-друге, нам ще треба звикнути до думки, що ми можемо надавати дійсно якісний продукт, висококласний сервіс. Це справді так. На території області вже багато років розвивається екологічний туризм, більшає готелів з високим рівнем обслуговування. Але нам ще багато чому вчитися. Насамперед, вчитися гостинності, вчитися робити якісний туристичний продукт.

– Отже, мета участі у сьогоднішньому воркшопі саме в тому, щоб навчитися гостинності?

– Звісно. Мені дуже подобається слово “гостинність”, і я тішуся, що створено такий осередок, де можна обмінятися порадами, досвідом щодо поліпшення якості туризму в Україні. Хочу підкреслити, що це проблема всієї країни, але завдяки подібним заходам ми маємо змогу спільно обговорювати способи вирішення цієї проблеми.

– Тобто місцева влада сприятиме розвитку туризму в регіоні?

– Цілком. Розвиток туризму – це для нас пріоритет номер один.