Зелений туризм: нині це модно!

Зелений туризм: нині це модно!

Сільський зелений туризм є популярним серед туристів з усього світу вже тривалий час. В Україні цей вид відпочинку сьогодні є не дуже затребуваним, проте щороку він стає дедалі популярнішим.

Події, що відбуваються в Україні протягом трьох останніх років, значно змінили туристичну картину країни. Економічні проблеми і падіння доходів українців сприяли розвитку внутрішнього туризму, а також підвищили попит відпочивальників на мандрівки до регіонів, що раніше не були популярними. Всього за даними Міністерства аграрної політики та продовольства України на території нашої країни є 1590 сільських садиб, готових приймати гостей і надавати різні послуги в галузі сільського туризму.

Західний регіон

Найрозвиненішим щодо зеленого туризму є Західний регіон. До нього належать Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська та Чернівецька області. Тут найбільше садиб, господарі яких готові запропонувати свої послуги туристам, – 1077 сільських господарств, більшість яких розташовано на території Волинської, Закарпатської та Івано-Франківської областей. Відпочивати в цьому регіоні можна будь-якої пори. Взимку туристів приваблює катання на лижах, а також змога долучитися до українських традицій, наприклад, зустріти Різдво та Новий рік у напрочуд колоритній атмосфері. Теплої пори головною перевагою цих місць є надзвичайно красива природа та свіже гірське повітря. Крім цього, в селах Західного регіону можна ближче познайомитися з українською культурою, місцевими звичаями і смачною традиційною кухнею.

Центральний регіон

Друге місце за популярністю посідає Центральний регіон. Сільський туризм розвивається тут досить активно. У Київській, Дніпропетровській, Житомирській, Кіровоградській, Полтавській, Черкаській, Чернігівській та Сумській областях є 273 садиби, що можуть приймати туристів. Наприклад, Київщина пропонує 20 садиб, зокрема і кемпінг «Київські Карпати», розташований недалеко від лісу, кінного клубу, спортивного аеродрому і музею трипільської культури. Це розташування котеджів допоможе зробити відпочинок насиченим і розмаїтим. За оренду котеджу треба буде заплатити близько 600 гривень. Гостям також запропонують футбольне та волейбольне поля, велику альтанку і мангал. Відомими пам’ятками Центрального регіону є Корсунь-Шевченківський заповідник у Черкаській області, Гоголівські місця Полтавської області, зокрема знаменита Диканька і село Великі Сорочинці, знане щорічним Національним Сорочинським ярмарком. Також на увагу заслуговує Дніпропетровська область, де можна познайомитися з козацькою культурою та знаменитим петриківським розписом.

Поділля

Поділля не відстає від своїх сусідів: Вінницька, Тернопільська та Хмельницька області можуть запропонувати 130 сільських садиб. Більшість з них знаходиться в Хмельницькій області. Одна з таких – садиба «Чарівниця» в селі Сокіл. Затишний будинок розташовано всього в ста метрах від національного природного заповідника «Подільські Товтри». Для проживання в цій садибі гостям пропонують двомісні номери вартістю 120 гривень за одну особу. Будинок зведено з екологічно чистого дерева, на території є басейн і лазня.

Відпочинок у цих краях приносить не тільки естетичне задоволення, а й позитивно впливає на фізичний і духовний стан людини. Господарі садиб пропонують порибалити, піти по гриби та ягоди, покататися верхи, погуляти лісом, а також виготовити сувеніри з природних матеріалів і спекти домашній хліб у печі. Крім цього, увагу багатьох туристів приваблюють цікаві пам’ятки. Одними з найважливіших є пам’ятки оборонної архітектури: заповідник Кам’янець-Подільський і одне з семи чудес України – Хотинська фортеця. Також на території Поділля знаходиться безліч печер, серед яких найдовша гіпсова печера у світі – Оптимістична.

Південний регіон

Анексія Криму не могла не вплинути на розвиток сільського зеленого туризму в Південному регіоні. Але це не означає, що цей регіон не вартий уваги. На території Миколаївської, Одеської, Херсонської та Запорізької областей знаходиться багато цікавих туристичних місць, а також є унікальний оздоровчий клімат, що сприятливо впливає на здоров’я відпочивальників. На території розташовано 80 різних садиб. Серед розваг у цьому регіоні популярні прогулянки ландшафтними природними парками, екстремальні сплави гірськими річками і, звісно, відпочинок на морському узбережжі. Але це ще не все. Наприклад, у Миколаївській області одним з найпопулярніших об’єктів зеленого туризму є агротуристичний комплекс «Кремневський страус». Тут можна дізнатися, як живуть африканські страуси та інші екзотичні птахи, адже на території ферми є мінізоопарк. Ще одне популярне місце – туристичний комплекс «Золота підкова» в селі Кандибине, особливістю якого є кінні прогулянки, екскурсії на тему кінного спорту, а також риболовля. Тут гостям пропонують зупинитися в невеликих будиночках вартістю від 250 гривень. Можна орендувати всю територію комплексу: ця послуга коштуватиме 6000 гривень за добу.

Східний регіон

У зв’язку з подіями, які відбуваються в Україні протягом останніх трьох років, сільський туризм у Східному регіоні, а саме в Донецькій, Луганській і Харківській областях, перебуває в не дуже доброму стані. Наразі тут розташовано 30 сільських садиб, 25 з яких знаходяться в Харківській області. Саме тут, у селищі Старий Салтів, є Печенізьке водосховище – одне з найпривабливіших місць для туристів. Залишати цей регіон без уваги не можна, але й розглядати його як вдалу можливість для розвитку зеленого туризму нині не варто.

Детальніше про ціни та послуги

У різних областях гостям пропонують різні варіанти житла: від кімнати в гостьовому будинку для однієї або двох осіб, до просторого дерев’яного котеджу, розрахованого на велику компанію або сім’ю. Ціни на відпочинок залежать від обраної садиби: кімната в гостьовому будинку може коштувати від 60 до 150 гривень з особи, за невеликий дерев’яний будинок потрібно буде заплатити від 500 гривень, оренда котеджу може сягати 1000 гривень і більше.

До вартості входить проживання в комфортних умовах, цілодобова подача гарячої та холодної води, яку найчастіше постачають з власних свердловин. Також можуть входити такі послуги, як парковка, прибирання кімнат, змога користуватися побутовою технікою. За харчування найчастіше потрібно платити окремо. Господарі можуть запропонувати одноразове, дворазове або триразове харчування вартістю від 40 гривень з особи до 300 гривень. За бажання гості можуть готувати собі самостійно.

Українська земля багата на мальовничі місця, пам’ятки архітектури та природні заповідники, а гостинність місцевих жителів не залишає байдужим жодного гостя. Сьогодні створюються організації, які сприяють розвитку українського сільського зеленого туризму і, можливо, в майбутньому саме він стане візитівкою нашої країни на міжнародному туристичному ринку.